Ranking bogatych dzielnic Krakowa. Stare miasto czy Wola Justowska? Otóż nie…

Ranking dzielnic kraków

PIT-y złożone to i nie ukryje się teraz ile osób wpadło w drugi próg podatkowy, a tym samym zarobiło w 2017 roku ponad 85 528 zł. Innymi słowy, zarabia ponad 7 000 zł miesięcznie co można przeliczyć na 355 kg krówek (o ile szef płaci nam w mlecznych krówkach). Pytanie czy to dużo czy nie dużo – wszystko zależy od tego ile jesteśmy w stanie takich krówek zjeść. Tak powstaje ranking bogatych dzielnic w Krakowie.

Średnie zarobki rosną i taplamy się w dobrobycie. Kupujemy coraz droższe nieruchomości, a przynajmniej tak wynika z raportów fiskusa. Które zatem lokalizacje wybierają zamożni mieszkańcy Krakowa?

1. Krowodrza – zamożni stanowią 10,7% ogółu (jest to w sumie ok. 5400 osób)
2. Stare Miasto – 10,6% (6800 osób)
3. Prądnik – 9,1% (7200 osób)
4. Śródmieście – 7,6% (3400 osób)
5. Podgórze – 6,5% (8400 osób)

Na honorowe miejsce zasługuje też Wieliczka. Obecnie to tam zamieszkuje 2700 osób zamożnych co stanowi 3,5% wszyskich mieszkańców tego miasta.

Po drugiej stronie rankingu

Nie wszędzie jest tak kolorowo. Są lokalizacje bogate i takie w których krówki sprzedają się zdecydowanie gorzej. Mowa tutaj o

  • Limanowej,
  • Suchej Beskidzkiej,
  • Wadowicach,
  • Proszowicach
  • Myślenicach

W tych miastach odsetek ludzi zamożnych stanowi niewiele ponad 1%.

Ciekawostką jest Nowy Sącz bo podczas kiedy procent ludzi dobrze zarabiających jest na niskim poziomie (1,3%), miasto to może się pochwalić jednym z najwyższych współczynników milionerów na m2.

W całym tym hura optymiźmie związanym z naszą dzielnicą pamiętajmy jednak, że zestawienie to nie obejmuje szefów firm, którzy rozliczają się na zupełnie innych warunkach i szarej strefy która nie rozlicza się w ogóle. Tych drugich wbrew pozorom nie brakuje, szczególnie na południu małopolski.


Michał Stanek

Pośrednik, konsultant i ekspert nieruchomości. Skutecznie sprzedaje w Krakowie i okolicach. Specjalizuje się w sprzedaży mieszkań z rynku wtórnego. Często mówi o tym, że nie zajmuje się nieruchomościami, które nie jest w stanie sprzedać. Sympatyk współpracy, nowoczesnych technologi i wystąpień publicznych.
Autor 6 ZASAD| jak szybko sprzedać mieszkanie.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *